Kozmetik Jinekoloji özellikle son 10 yılda tüm dünyada oldukça ilgi gören uygulamalardır. Lazer teknolojisinin jinekolojik alanda da kullanılmasıyla birçok kadının sorununa ameliyatsız çözüm sağlanması açısından yüz güldürücü sonuçlar alınmaya başlanıldı. Dolayısıyla artık cerrahi tedaviler en son çare olarak görülmektedir.

Klitoris üstü bölgesindeki kırışıklıkların giderilerek bu bölgeye daha estetik bir görünüm kazandırılması ve genital bölgedeki deformasyonların giderilmesi Hudoplasti işlemi ile sağlanabiliyor.

Neden Hudoplasti (Klitoris Estetiği) işlemi yaptırma ihtiyacı duyulur?

Klitoris üzerindeki derinin olduğundan büyük olması kadınların ilişki sırasında yeterince uyarılamamasına neden olur. Bu da ilişkiden haz alamama ve orgazm olamama gibi problemlere yol açar.

Klitoris bölgesindeki deformasyon nasıl oluşur?

Genetik, doğum, yaşlanma veya kilo alıp verme bölgede sarkmalara ve kırışıklıklara yol açar

Hudoplasti (Klitoris Estetiği) estetiği nasıl yapılır?

Hudoplasti (Klitoris Estetiği) estetiği genelde Labioplasti işlemiyle birlikte yapılır. Labioplasti işleminde iç dudaklar küçültülüp güzel bir görünüm kazandırıldıktan sonra birçok hastada klitoris üzeri cilt kırışıklıkları ve katlantıları kalmaktadır. Bu durum bölgede kabarıklık yani ‘mikropenis’ görünümünü ortaya çıkarmaktadır. Labioplasti estetiği olan hastaların tamamına Hudoplasti (Klitoris Estetiği) ameliyatı da yapılmalıdır. Yapılmadığı durumlarda operasyon sonrasında hoş olmayan görünümler ortaya çıkabilmektedir.

Hudoplasti (Klitoris Estetiği) sonrası neler yaşanır?

  • Lokal ya da genel anestezi altında yapılabilir.
  • Dikişler kendiliğinden belli bir sürede eriyip kaybolacağından dikiş almaya gerek yoktur.
  • Operasyon sonrası günlük hayata dönülebilir. Su geçirmez bandajlar sayesinde aynı gün ayakta duş alınabilir.
  • Hijyene ve bölgenin kuru tutulmasına, sıkı çamaşır ve pantolon giyilmemesine özen gösterilmelidir.
  • Operasyon sonrası 4-6 hafta ilişki yasaktır.

Uyarı:  Bu makale, bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir tıbbi tavsiye niteliğinde değildir. Bir tıbbi sorunuz varsa, lütfen doktorunuza veya başka bir sağlık uzmanına danışınız.

 

İçerik Güncelleme Tarihi: 22.02.2021