Güzel ve çekici bir görünüm artık gerek kadın gerekse erkek açısından her iki cinsiyette de önem arz etmektedir. Estetik operasyonlar özellikle son 20 yıldır tırmanan bir şekilde artmakta ve ilgi görmektedir. Burun, meme gibi sık yapılan estetik operasyonlara ek olarak artık genital yani özel bölge estetiği de çok popüler operasyonlardan oldu. Şikayetler ikiye ayrılmakta;

Fonksiyonel şikayetler; Vajina genişliği buna en büyük örnektir. Vajinanın penisi yeterince saramamasıdır. Bu sorun cinsel partnerinizle aranıza duvarlar örülmesine neden olabilecek kadar ciddidir. Genişlikten dolayı hava kaçma sesi de çıkar.

Görünümsel şikayetler; Labia Latince de dudak anlamına gelir. Labioplasti ise vajina dudaklarının estetik ameliyatlarına verilen addır. Vajina dudaklarının büyük ve sarkık görünmesi en sık şikayetlerdendir. Ayrıca dar ve sıkı giyinimlerde dışarıdan belli olmaktadır. Dudaklarla ilgi diğer bir şikayet ise sık ve fazla miktar vajinal akıntı olduğu yönündedir. Genital estetik operasyonuyla hem dış dudaklar hem de iç dudaklar daha gergin, küçük ve genç görünüm kazanır. Ayrıca dış dudaklara dolgu yapılarak daha dolgun ve gergin görünüme sahip olur.

Genital Estetik Nedir? Neden Uygulanır?

Vajina estetiği veya genital bölge estetiği; çeşitli nedenlerden dolayı vajinanın dış görüntüsünden veya iç genişliğinden rahatsız olan kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen uygulama ve operasyonlardır. Vajinanın görüntüsü zamanla eski şeklini kaybedebilir. Bu gibi durumlarda kadınlar özgüven eksikliği yaşamaktadırlar. Çoğu zaman birçok kadın bu durum karşısında utanmakta ve dışarıya bu huzursuzluğu yansıtamamaktadır. Aynı zamanda karı-koca arasında da memnuniyetsizliklere yol açabilir. Her kadın bu konuda cesur olmalı ve mutlu bir cinsel yaşam için adım atmalıdır.

Genital Estetik Kimlere Uygulanır?

Genital estetik kimlere uygulanır? Sorusunu şu şekilde yanıtlayabiliriz.

 • Vajinal organından şeklinden dolayı memnun olmayan kadınlara,
 • Doğumlara bağlı genişleme ve şekil bozuklukları olan kadınlara,
 • Geçirilen bir travma ya da kaza sonucu meydana gelen deformasyon oluşması sonucunda,
 • Yine aynı zamanda doğuştan gelen şekil bozukluğu olan kadınlara,
 • Kızlık zarının çok kalın olması ve bunun sonucunda yapılan cerrahi uygulamasında,
 • Yine zamanla iç dudak yapısının büyüklüğünün sarkması sonucunda.

Gibi sebeplerden dolayı genital estetik operasyonları seçilebilir.

Genital Estetik Operasyonları Nelerdir?

Genital estetik ile artık istenilmeyen vajina görüntüsünden kurtulmak mümkün. Peki Genital estetik operasyonları nelerdir? Bunları sıralayacak olursak;

 • Vajina daraltma Operasyonlar(vajinoplasti).
 • Klitoristeki fazla dokunun alınması ya da küçültülmesi(klitoroplasti).
 • İç dudak küçültme operasyonu ve dış dudaklara estetik görünüm kazandırılması(labioplasti).
 • Vajinadaki genel deformasyonun onarılması.
 • Dış dudak dolgusu; Dış dudaklar daha dolgun ve gergin görünüm kazanır.
 • G noktası uygulaması; cinsel hazzı arttırmak için.
 • Perineal body dolgusu; cinsel hazzı arttırmak için.

Gibi durumlarda Genital estetik ile sorunların çözüme ulaşması mümkündür.

Genital Estetik Kesin Çözüm Müdür?

Genital estetik operasyonlar ile ilişkilerde canlılık artmaktadır. Kadınlar vajinadaki görüntüsü düzeltilince özgüvenleri tazelenmekte ve bu da doğal olarak ilişkilerine yansımaktadır. Genital estetik ile ilişkiden alınan haz artmakta, çiftler arasında soruna neden olacak unsurlar artık kesin olarak ortadan kalkmaktadır. Genital estetik operasyonu doğru doktor seçimi ile artık çözüme kavuşması çok kolay.

Uyarı:  Bu makale, bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir tıbbi tavsiye niteliğinde değildir. Bir tıbbi sorunuz varsa, lütfen doktorunuza veya başka bir sağlık uzmanına danışınız.

 

İçerik Güncelleme Tarihi: 21.04.2021